W dniach 11 i 12 maja w warsztatach Ośrodka Egzaminacyjnego Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy odbył się finał Turnieju "Mistrz Elektroniki Samochodowej - Gordon Champion" II Edycja. W piątkowym spotkaniu wzięło udział 15 -stu uczniów ze szkół o profilach samochodowych z całego kraju, którzy zakwalifikowali się po części teoretycznej. Uczniowie rywalizowali po między sobą na pięciu samochodach, ze specjalnie spreparowanymi usterkami z zakresu elektrotechniki i elektroniki samochodowej, na których znalezienie przeznaczone było zaledwie 10 min.

Najlepsi okazali się:

  • 1 miejsce: Mateusz Nadstazik Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu
  • 2 miejsce: Karol Szczygielski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim
  • 3 miejsce: Robert Pielach Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

Dodatkowo oprócz atrakcyjnych nagród, zdobyli również bardzo profesjonalne nagrody dla swoich szkół tj. tester diagnostyczny firmy Hella, tester akumulatorów od firmy Magneti Marelli oraz kompresor tłokowy od firmy Airpress.

W sobotnim spotkaniu wzięło udział pięciu zawodowców, który również zakwalifikowali się po części teoretycznej. Podobnie jak dzień wcześniej mieli za zadanie zlokalizować usterki, które były na nieco wyższym poziomie niż zadania przygotowane dla uczniów. Jak przystało na zawodowców nawet wyższy poziom trudności zadań nie stanowił większego problemu i już po godzinie poznaliśmy "Mistrza Elektroniki Samochodowej - Gordon Champion", którym okazał się Łukasz Bogus z Kamieńca Ząbkowickiego (woj. Dolnośląskie).

Pozostałe miejsca:

  • 2 miejsce: Piotr Kalinowski, woj. wielkopolskie
  • 3 miejsce: Łukasz Pawlik woj. kujawsko-pomorskie
Dla zawodowców również czekały bardzo wartościowe nagrody m.in.: tester diagnostyczny ufundowany przez firmę Hella Polska, urządzenie do obsługi czujników ciśnienia w ogumieniu, blokady rozrządu oraz przyrząd do ustawienia sprzęgła firmy Magneti Marelli, a także kompresor tłokowy firmy Airpress oraz mierniki elektryczne ufundowane przez firmę Sentech.

W imieniu Hurtowni Motoryzacyjnej Gordon wszystkim uczestnikom turnieju GORDON CHAMPION składamy gratulacje, a organizatorom oraz sponsorom serdecznie dziękujemy !